Homrogdi egyházközségi akciónap: Játszótér-tervező egyesületi családi nap

A projekt során a szervezetfejlesztési tevékenység lezárultát követően, a létrejött közösségfejlesztési tervek nyomán megindult a közösségfejlesztési munka három településen: Rakaca, Homrogd, Sajópetri. A tervek mentén haladva, a változó igényekhez és rendelkezésre álló forrásokhoz alkalmazkodva az elmúlt közel 1,5 év során ezek a tervek folyamatosan alakultak, formálódtak, ezt a folyamatot támogatta a Sélley Andrea közösségfejlesztő munkatárs által végzett nyomonkövetés és mediáció.

 

A homrogdi közösség közösségfejlesztési tervében a lehetséges fő irányként egy önkéntes roma csoport kialakítását tűzték ki célul hosszú távú eredményként. A helyiek közül Kópé Krisztián és felesége lettek megszólítva roma lelkipásztori kisegítőként. Az ők és a fejlesztők munkájának köszönhetően a projekt alatt a homrogdi roma közösség szép számmal képviseltette magát a programokon. A képzések, a nyomonkövetés és a mediáció eredményeképpen megalakult a Homrogdi Romajó Egyesület. A közösség egy akciónapot tervezett és valósított meg a településen 2021. június 19.-én. A homrogdi roma közösség tagjai kreatív, jó hangulatú délelőttöt töltöttek együtt. Az egyesületi célok átbeszélését követően az asszonyok először a mindennapi közösségi életet tervezték meg, ki, hogyan tud segíteni a másiknak, az idősek mit tudnak átadni a fiataloknak, milyen hagyományokat ápolhatnak együtt. Ezután közös tervezés keretében a játszótér kialakításának részleteit beszélték át. Amíg a felnőttek terveztek, a gyerekek rajzoltak, színeztek, gyurmáztak, előkerültek a gitárok, elkezdődött a zenélés. A remekül sikerült családi napot közös ebéddel zártuk.

    

©2023 Dialog Egyesület. Designed By Endi

Search