Sajópetri egyházközségi akciónap: tablókészítési családi délután

A projekt során a szervezetfejlesztési tevékenység lezárultát követően, a létrejött közösségfejlesztési tervek nyomán megindult a közösségfejlesztési munka három településen: Rakaca, Homrogd, Sajópetri. A tervek mentén haladva, a változó igényekhez és rendelkezésre álló forrásokhoz alkalmazkodva az elmúlt közel 1,5 év során ezek a tervek folyamatosan alakultak, formálódtak, ezt a folyamatot támogatta a Sélley Andrea közösségfejlesztmunkatárs által végzett nyomonkövetés és mediáció.

 

A sajópetri közösség közösségfejlesztési tervében lehetséges fő irányként a helyi tanodai roma közösség fejlesztése szerepelt. A tanodai dolgozók és a helyi görögkatolikus lelkipásztor bevonásával elindult fejlesztői munka eredményeként 2021 júliusában találkoztunk a tanodába járó gyerekekkel és szüleikkel. Az előzetes terveknek megfelelően képeket válogattak a szülők, beszélgettek a gyerekekről, programokról és elkészítették a tablókat, amik a tanoda falát díszítik (szeretetfal). Míg a gyerekek gitároztak, énekeltek, az édesanyák tervezték a jövőt. Sokat beszéltek arról, hogyan alakuljon az elkövetkező időszak. A szülők szeretnék, hogy ha számukra is elérhetőek lennének bizonyos programok, közülük talán a legfontosabb az életvezetési segítségnyújtás, az életmód tanácsadás és az egészségügyi szűrések lennének.

A program az EFOP-1.3.7-17-2017-00253 azonosítószámú projekt keretében valósult meg.

 

©2023 Dialog Egyesület. Designed By Endi

Search