Avasi ifjúsági közösségi akciónaphoz

A projekt során a Roma Ifjúsági Mobilizációs Tábor 2020 c. programon tavaly szeptemberben egy közösségfejlesztő tréning valósult meg. A tréningen érettségivel rendelkező, főként 18-25 év közötti roma fiatalok vettek részt; a tréningen a fiatalok közösségfejlesztési akciótervet állítottak össze. Az alkalom lezárultát követően, a létrejött közösségfejlesztési akciótervek nyomán megindult a munka öt település fiataljainak bevonásával: Bánréve, Miskolc, Ricse, Forró, Hernádszentandrás. A tervek mentén haladva, a változó igényekhez és rendelkezésre álló forrásokhoz alkalmazkodva az elmúlt közel 1 év során ezek a tervek folyamatosan alakultak, formálódtak, ezt a folyamatot támogatta a Sélley Andrea közösségfejlesztő munkatárs. A kialakult tervekben három településen valósulnak meg az akciók: Bánréve, Miskolc, Ricse.

 

Az avasi ifjúsági akció keretében a közösség tagja szerették volna a lakókörnyezetet, a templom szemetes környezetét megújítani. A tervezés során gondolkodtunk a lehetőségeken, többen ajánlották fel közösségi, önkéntes aktivitásukat a környéken lakók és barátaik közül. A szemétszedő önkéntes akción így részt vettek azok, akik az avasi egyházközség tagjai és azok is, akik az ifjúsági közösségfejlesztési folyamatba bekapcsolódtak, valamint az általuk a programra meghívott avasiak. A jelenlévők megegyeztek, hogy ősszel hasonló akciókkal folytatják a megkezdett folyamatot még több fiatal és egyházközségi tag megszólításával.

.

A program az EFOP-1.3.7-17-2017-00253 azonosítószámú projekt keretében valósult meg.

  

©2024 Dialog Egyesület. Designed By Endi

Search