Bánrévei ifjúsági közösségi akció- és sportnap

A projekt során a Roma Ifjúsági Mobilizációs Tábor 2020 c. programon tavaly szeptemberben egy közösségfejlesztő tréning valósult meg. A tréningen érettségivel rendelkező, főként 18-25 év közötti roma fiatalok vettek részt; a tréningen a fiatalok közösségfejlesztési akciótervet állítottak össze. Az alkalom lezárultát követően, a létrejött közösségfejlesztési akciótervek nyomán megindult a munka öt település fiataljainak bevonásával: Bánréve, Miskolc, Ricse, Forró, Hernádszentandrás. A tervek mentén haladva, a változó igényekhez és rendelkezésre álló forrásokhoz alkalmazkodva az elmúlt közel 1 év során ezek a tervek folyamatosan alakultak, formálódtak, ezt a folyamatot támogatta a Sélley Andrea közösségfejlesztő munkatárs. A kialakult tervekben három településen valósulnak meg az akciók: Bánréve, Miskolc, Ricse.

 

A bánrévei ifjúság közösségfejlesztési tervében fő irányként egy közösségi tér kialakításának az elindítása volt megjelölve. Ennek első lépéseként a helyi fiatalok összeszervezésével indult meg a folyamat. A koronavírus ideje alatt a fiatalok nehezen tudtak találkozni, de egy facebook csoportban el tudták kezdeni a közös tervezést. A közösségi tér kialakításához szükséges lépésként felismerték, hogy elsőként egymás megismerésére, a munkacsoport kialakítására van szükség: ehhez egy közösségi tervezéssel összekötött akció– és sportnapot kezdtek el közösen megszervezni. A kezdeményezésbe behívták barátaikat, szüleiket és július végére megszervezték a találkozót. A 2021.07.31-én megrendezett ifjúsági akció közös tervezéssel indult, kihangsúlyozták a fiatalok, hogy szívesen sportolnak és töltik együtt az időt. Nagyon örülnének, ha lenne egy olyan helyük, ahol közösen tölthetnék az időt. Ebbe a kezdeményezésbe szívesen bevonnák a polgármestert, a helyi intézmények vezetőit és a lakosságot is megszólítanák. Érzik, hogy a folyamat elején járnak, de közösen folytatják a megkezdett utat. A tervezés után kezdődött a focibajnokság, ahol 4 fiú és 1 lány csapat képviseltette magát. Az akció- és sportnap remek hangulatban telt, lelkes, tenni vágyó fiatalok kezdeményezése indult el.

A program az EFOP-1.3.7-17-2017-00253 azonosítószámú projekt keretében valósult meg.

   

©2024 Dialog Egyesület. Designed By Endi

Search